Hedersbevisninger fra DFS sentralt

Salten skyttersamlag

Det frivillige Skyttervesens fortjenstmedalje:
1956Sverre SkletnesBodø østre
1984Kåre LundeBodø østre
1991Alf TobiassenBodø østre
2001Kjell JenvinBodø østre
2004Henning IvarrudBodø østre
Det frivillige Skyttervesens hederstegn:
1976Sverre HamreForsvaret
1981Kjell JenvinBodø østre
1981Tønne HuitfeldtForsvaret
1986Martin VadsetForsvaret
1991Dagfinn DanielsenForsvaret
1993Bjørn LundBodø
2000Henning IvarrudBodø østre
2001Lars NystadBodø østre
2001Sverre RykkjeBodø østre
2001Tor RøstBodø østre
2001Lars E. KapskarmoHV-14
2006Alf TobiassenBodø østre
2011Thor-Arne TobiassenBodø østre
2011Jan Erik FranssonHV-14
2011Tord BerthinussenBodø
2018Ketil HansenLakså
Det frivillige Skyttervesens skjold:
1979Bodø østre skytterlag(100 år)
1991Beiarn skytterlag(100 år 1964)
Gildeskål skytterlag(100 år 1981)
Leines skytterlag(100 år 1988)
Saltdal skytterlag(100 år 1986)
1992Sulitjelma skytterlag(100 år)
1995Per PettersenBodø
Røst skytterlag(100 år)
1996Arild Kristensen(Organisasjonsutvalget)
Kåre Lunde(Organisasjonsutvalget)
Meløy skytterlag(100 år)
1997Edvin B. LianBodø østre (banekontakt)
Misvær skytterlag(100 år)
1998Henning IvarrudBodø østre (Handlingsplan III)
1999Valnesfjord skytterlag(100 år)
2000Bodø hovedflystasjon
Bodø kommune
Bodø østre skytterlag
Sør-Hålogaland HV-distrikt 14
Thor-Arne TobiassenBodø østre
2002Ove EliassenSørfjord & Omegn
2002Statens vegvesen Nordland
2003Per SkjenkenYtterstrand
2006Gildeskål skytterlag(125 år)
2010Lakså skytterlag(100 år)
2011Svein AndreassenBodø østre
Bodø østre skytterlag
Bodø kommune
Saltdal skytterlag(150 år)
2014Alf StorjordSaltdal
2016Ingvar SørfjordSørfjord & Omegn
2017Ketil HansenLakså
Svein AndreassenBodø østre
Rune ÅsbakkRøsvik
Det frivillige Skyttervesens takkediplom:
1979Bodø østre(100 år)
1991Beiarn skytterlag(100 og 125 år)
Gildeskål skytterlag(100 år i 1981)
Leines skytterlag(100 år i 1988)
Saltdal skytterlag(100 år og 125 år)
1992Sulitjelma skytterlag(100 år)
1995Røst skytterlag(100 år)
1997Misvær skytterlag(100 år)
Røsvik skytterlag(50 år)
Sørfjord & Omegn skytterlag(50 år)
Ytterstrand skytterlag(50 år i 1956)
Ørnes skytterlag(50 år i ?)
1999Valnesfjord skytterlag(100 år)
2004Bodø østre skytterlag(125 år)
2006Gildeskål skytterlag(100 år 1981, 125 år 2006)
Ytterstrand skytterlag(100 år)
2007Salten skyttersamlag(100 år)
2010Lakså skytterlag(100 år)
2011Saltdal skytterlag(150 år)
2017Saltstraumen skytterlag(50 år)
Sulitjelma skytterlag(125 år)
2019Wiggo Søreng / BOPROPremier/gravering
Det frivillige Skyttervesens takkediplom til lags-/samlagsledere:
Arne DraglandSulitjelma
Angel ElvebakkSulitjelma
M. HøihilderSaltdal
Olaf HansenSandnes
Ing HoltheSaltdal
Kr. O. HansenSkjerstad
M. LarsenDyping
Egil LundestadBodø østre
Sverre SkletnesBodø østre
Karl SkogholtGlomfjord
P. M. VikmarkLundøy
1972Kåre LundeBodø østre
1972Jan LaxaaLakså
1972Trygve VassdalHalsa
1973Sigurd ÅsvangHalsa
1976Arnold FurumoBeiarn
1977Per SkjenkenYtterstrand
1977Johan SørgårdMeløy
1982Helge OsbakkBeiarn
1982Alf StorjordSaltdal
1983Alf TobiassenBodø østre
1985Tor JohansenRøst
1990Oddvar ForbordBodø østre
1993Håkon KvarsnesMidtre Gildeskål
1994Jørgen AlbriktsenLeines
1994Anton BakkenVatnbygda
1994Gunnar KristiansenGlomfjord
1994Rune ÅsbakkRøsvik
1995Per Ove KristensenMisvær
1997Henry FredriksenSandhornøya
1997Karl HelgesenVatnbygda
1997Egil JohansenViken
1997Odd LekangMisvær
1997Sigurd MeløysundMeløy
1997Geir RørvikSaltstraumen
1997Ingvar SørfjordSørfjord og omegn
2001Helge LeitheViken
2001Einar SkogvollGildeskål
2004Ketil HansenLakså
2011Svein AndreassenBodø østre
2017Rune JørgensenBeiarn
Det frivillige Skyttervesens takkediplom for fortjenstfullt arbeid:
1972Holger FjellbakkSaltdal
1972Ingvald OlsenSulitjelma
1972Nils StemlandValnesfjord
1975Erling HenriksenLakså
1976Arne FurumoSaltdal
1976Arne NestbySaltdal
1977Johan FjeldSulitjelma
1977Kjervald BakkenVatnbygda
1977Hans HansenValnesfjord
1977Fridtjof HaugenBodø østre
1977Erling StenslandBodø østre
1981Guttorm HansenYtterstrand
1981Sverre RykkjeBodø østre
1981Birger ØstbøllBodø østre
1982Ole RøstvoldBodø østre
1994Kjell AuneBeiarn
1997Edvin B. LianBodø østre
1997Lars NystadBodø østre
1997Egil TrondsenBeiarn
1998Tor GrotnesHV-14
1998Odd PaulsenBodø østre
1998Otto MjeldeBodø østre
1998Kjetil ÅsvangHalsa
1999Magne DrægniBodø østre
1999Knut Olav KristensenBodø østre
2000Per EideRøsvik
2000Jarl KristensenRøsvik
2001Olav VallaSulitjelma
2001Bjarne HansenLakså
2001Åge KvitnesSørfjord og omegn
2002Steinar LassemoBodø østre
2003Magne AspevoldYtterstrand
2003Håvard OlsenYtterstrand
2003Walther PettersenYtterstrand
2003Rikard ChristensenBodø østre
2003Svein FagervikMeløy
2003Fredrik HelgesenMeløy
2003Leif KjerpesethMeløy
2003Terje KrogsrudBodø østre
2003Klara SolskinnsbakkFjordbotn
2004Idar PedersenYtterstrand
2009Geir RørvikSaltstraumen
2010Per Harald EriksenGildeskål
2010Dagfinn HalvorsenGildeskål
2011Marvin HansenBodø østre
2011Ann Elise Hareide HansenBodø østre
2011Hans Kr. ØvermarkBodø østre
2011Geir HeggmoHV-14/Salten
2011Magne LarsenHV-14
2012Per AlbrigtsenBodø østre
2012Tore SørensenBodø østre
2012Bård RødåsBodø østre
2013Tor JohansenSaltstraumen
2014Ingvald StorjordSaltdal
2014Tore K. BentsenSaltdal
2014Kjell HansenSaltdal
2014Alf StorjordSaltdal
2016Jon Even SandveiBodø østre
2016Jonny A. EllingsenBodø østre
2017Lars FossumValnesfjord
2017Jim AronsenSaltdal
2017Bård Johan FurnesBodø østre
2018Sigbjørn SkogsholmBodø østre
2018Freddy ToresenAvisa Nordland